پادکست با گسترش شبکه های اجتماعی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

با قسمت سوم این مقاله با ما باشید

استفاده مجدد از محتوای پادکست راهی آسان برای تولید محتوای بیشتر بدون نیاز به بازگشت به صفحه اصلی است.

در ادامه بررسی استراتژی‌های مفید برای تبلیغ پادکست، به ذکر نکات باقیمانده می‌پردازیم:

12. لینک‌های پادکست را پایین متن ایمیل خود قرار دهید

این راه ساده اما در عین حال قدرتمند و تاثیرگذار است. لینک‌های را پایین متن ایمیل خود قرار دهید تا مخاطبان بتوانند به راحتی به پادکست شما دسترسی پیدا کنند.

13. از شبکه ارتباطات خود نهایت استفاده را ببرید

اگر در صدد انتشار پادکست خود هستید، از این نترسید که با همه دوستان و اعضای خانواده تماس گرفته و آن‌ها را از اقدام فوق مطلع کنید. از آن‌ها دعوت کنید تا مخاطب ثابت شما شده و خبر انتشار آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

در ادامه از اعضای تیم تولید  خود بخواهید تا درباره آن در صفحات شخصی خود مطلب نوشته و در رسانه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنند. تازه ترین قسمت‌های پادکست را با دیگران به اشتراک گذاشته و از فالوئر‌هایتان بخواهید تا پادکست شما را دنبال کنند.

فقط با یک بار طرح درخواست به اشتراک گذاری آن در رسانه‌های اجتماعی به چشم می‌بینید که این امر تا چه حد به موفقیت شما کمک خواهد کرد.

14. در جایزه دادن دست و دلباز باشید

برای تبلیغ پادکست خود حتما لازم نیست یک برند چند میلیون دلاری باشید. با کمی خلاقیت، می‌توانید یک رویداد تبلیغاتی هیجان انگیز را طوری برای مخاطبانتان برگزار کنید که سر و صدای زیادی به پا کند.

خبر برگزاری یک مسابقه یا انجام یک قرعه کشی را منتشر کرده و در ادامه مژده اعطای یک سری جوایز مقرون به صرفه مانند تخفیف بر روی محصولات، کالای مارک دار، اشاره به اسم طرف مقابل در قسمت بعدی پادکست، دعوت از برنده به عنوان مهمان برای شرکت در پادکست و حضور در اجرای زنده را بدهید.

15. 24 ساعت قبل از انتشار قسمت جدید پادکست، اطلاع رسانی کنید

اگر قصد مصاحبه با یک مهمان جذاب و معروف را دارید، یک روز قبل از پخش اپیزود با انتشار تیزر‌های جذاب و متنوع در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ آن بپردازید.

همین اقدام ظاهرا ساده می‌تواند به بالا بردن آگاهی و تشویق دیگران به انتشار خبر در رسانه‌های اجتماعی کمک کند. به طور خاص می‌توانید مهمان را زیر پست خود تگ کنید. به این ترتیب، او پست را بازتوییت کرده یا آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

16. از مخاطبان خود برای جذب شنوندگان جدید کمک بگیرید

مخاطبان فعلی شما می‌توانند به رشد آمار شنوندگان پادکست کمک کند. بنابراین از شنوندگان فعلی خود بخواهید که مشترک شوند. هرچه رتبه شما در میان پادکست‌های مختلف بالا تر باشد، احتمالا شنوندگان بیشتری حین جسنجو برای پادکست‌های جدید، با شما و پادکستتان آشنا خواهند شد.

اعطای جوایز شنوندگان را تشویق می‌کند تا بیش از پیش، نقطه نظرات مثبت خود را ثبت نموده و در ادامه رتبه پادکست در میدان نبرد با رقبا ارتقاء یابد.

اگر این مطلب برای‌تان جالب بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «استراتژی گاو بنفش چیست؟» را هم بخوانید.

همچنین شما می‌توانید برای کسب‌وکارتان از ما مشاوره برند و دیجیتال مارکتینگ و انجام خدمات سئو سایت دریافت کنید. برای این منظور کافی‌ست با ما تماس بگیرید.

منبع