اینستاگرام درحال آزمایش قابلیت جدیدی است که به شما اجازه می‌دهد به پست‌های حاوی اسلایدهای تصویری آهنگ اضافه کنید. به‌علاوه، این پلتفرم درحال کار روی ویژگی دیگری برای افزودن آهنگ به یادداشت‌ها (Notes) است.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، در پستی در کانال اینستاگرامی خود اعلام کرد که این شبکه اجتماعی قابلیت جدیدی را در اختیار برخی از کاربران خود در کشورهای مختلف قرار داده است که امکان افزودن آهنگ به پست‌های اسلایدی را فراهم می‌کند. این پلتفرم پیش‌تر قابلیتی برای افزودن آهنگ به تصاویر تکی داشت، اما حالا با این ویژگی، مخاطب می‌تواند ضمن گوش‌دادن به موسیقی، بین تصاویر اسلایدها جابه‌جا شود.

به‌اشتراک‌گذاری آهنگ با یادداشت‌های اینستاگرام

ویژگی بعدی مربوط به یادداشت‌های اینستاگرام است. زاکربرگ با انتشار تصویر متحرکی نشان داده که این شرکت مشغول آزمایش قابلیتی برای به‌اشتراک‌گذاری موسیقی در کنار یادداشت‌هاست. ویژگی یادداشت‌ها چندی قبل به‌عنوان روشی برای نمایش نوشته‌های کوتاه به مخاطبان در دسترس قرار گرفته بود.

در ویدیوی بالا می‌توانید ببینید که این اپلیکیشن چطور به شما اجازه می‌دهد یک آهنگ را انتخاب کنید و بریده‌ای از آن را روی یادداشت خود قرار دهید. با این ویژگی، مخاطبان شما می‌توانند نام آهنگ و هنرمند خالق آن را ببینند.

هنوز مشخص نیست که این دو ویژگی چه زمانی به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت. اینستاگرام چند روز پیش از بازطراحی ویرایشگر ویدیوی بخش Reels رونمایی کرد و به‌نظر می‌رسد که تلاش متا برای عرضه قابلیت‌های جدید در این پلتفرم ادامه دارد.

این شرکت اخیراً در گزارش مالی جدید خود اعلام کرد که درآمد آن‌ها نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال، 3 درصد بیشتر شده و به 28 میلیارد دلار رسیده است. متا همچنین می‌گوید که به‌لطف موفقیت بخش Reels، حالا کاربران 24 درصد بیشتر از گذشته در این شبکه اجتماعی زمان صرف می‌کنند.

منبع