CRM سنتی

پلتفرم سنتی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با هدف حرکت مشتریان از طریق خط لوله برای انجام فروش تجاری است. در وهله اول بیشتر فروش محور است تا ایجاد روابط با مشتری.

این نرم‌افزار برای مدیریت داده‌های مشتری، خودکارسازی فرآیندهای فروش و بازاریابی، نظارت بر رفتار مشتریان و ثبت سوابق ارتباطی مناسب است.

CRM اجتماعی

Social CRM از طریق پلتفرم‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و سایر سایت‌های شبکه، روابط مشتری را ایجاد می‌کند.

این رویکرد بر ایجاد ارتباطات اجتماعی قوی با مشتریان بالقوه و جلب اعتماد قبل از فروش متمرکز است. CRM اجتماعی خدمات مشتری بهتر، مکالمات 1 به 1، بازاریابی و تجزیه و تحلیل متن (نظارت رسانه های اجتماعی) را برای تعامل بهتر مدیریت می کند.

تغییر از CRM سنتی به CRM اجتماعی

اعتماد مصرف کنندگان پایداری و سودآوری بلندمدت کسب و کار را تعریف می کند. تنها رویکرد داده محور دیگر برای رشد در بازار رقابتی کافی نیست. مشتریان اکنون به دنبال خدمات شخصی و ارتباطات انسانی در تمامی پلتفرم ها هستند.

برای تأثیرگذاری بیشتر در این سناریو، باید استراتژی های تجاری خود را تغییر دهیم. بنابراین، تغییر از سنتی به اجتماعی اجتناب ناپذیر شده است. در اینجا مقایسه انتقادی بین این دو است.

نقش های سازمانی

در CRM سنتی، کل فرآیند بر روی کیفیت داده های مشتری و وظایف بعدی که به یک بخش یا مدیر خاص اختصاص داده می شود، گردش می کند.
این یک رویکرد داده محور است، بنابراین داده های با کیفیت خوب برای تبدیل مشتری به فروش ضروری است.

Social CRM بر کیفیت محتوای ارگانیک یا پولی که به مشتریان بالقوه می رسد تمرکز می کند و تیم از آن پایگاه داده برای ایجاد تعامل استفاده می کند.

نقش های مدیریتی

تاریخچه داده های مشتری ذخیره شده در CRM سنتی برای کمپین های بازاریابی پاسخگو است.
Social CRM رکوردهای بلادرنگ ایجاد شده توسط مشتریان را ردیابی می کند. این داده ها به برنامه ریزی پروژه، کمپین های بازاریابی و محتوای جذاب کمک می کند.

عملکرد

نرم افزار سنتی CRM برای فروشندگان به طور پیش فرض گردش کار را برای سازمان تنظیم می کند و هر مرحله از فرآیند را تعریف می کند.
CRM اجتماعی یک روش مکالمه محور است. گردش کار کسب و کار و نه. مراحل به فعالیت مشتری در پلتفرم های اجتماعی بستگی دارد.

کانال های ارتباطی

CRM سنتی از فرآیند تجاری استاندارد ارسال ایمیل، اعلان‌ها و خبرنامه‌ها پیروی می‌کند.
اجتماعی CRM در تعامل 1 به 1 با مشتریان بر اساس پرس و جوهای مشتری درگیر می شود. آنها کمپین ها را بر اساس فعالیت مشتری بالقوه تعریف می کنند.

CRM اجتماعی بر CRM سنتی حاکم است

CRM اجتماعی روشی است که بر روابط، راه حل ها و تعامل با مشتری تمرکز دارد، که نه تنها ارتباطات فروش را ردیابی می کند، بلکه سابقه تعامل را از طریق پلتفرم های اجتماعی حفظ می کند.

مزایای CRM اجتماعی

رشد کسب و کار

نرم افزار اجتماعی CRM برای VAR ها درک بهتری از مشتریان بر اساس جمعیت شناسی، سلیقه و رفتار خرید آنها فراهم می کند. این به افزایش بهره وری و ایجاد استراتژی های شخصی برای کمپین های بازاریابی کمک می کند.

مدیریت تیم فروش

مدیریت تیم فروش بخشی جدایی ناپذیر از CRM اجتماعی است که به کاربران کمک می‌کند تا سرنخ‌های موثری را که احتمال بیشتری برای تبدیل دارند شناسایی کنند. این به ایجاد یک قیف بهینه، ساده سازی فروش و بهبود فرآیند فروش کمک می کند.

تماس با مدیریت

ابزارهای CRM اجتماعی اطلاعات مخاطبین مانند نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن، حساب رسانه های اجتماعی و سایر جزئیات حیاتی را ذخیره می کنند. این به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات مشتری را جمع آوری کرده و آنها را به خوبی سازماندهی کنند.

وضوح نیاز مشتری را ارائه می دهد

CRM اجتماعی مسیر ارتباط مستقیم با مشتریان شما است زیرا به آنها این آزادی را می دهد که بیان کنند چه نوع خدمات و محصول بداهه ای را از کسب و کار شما انتظار دارند.

دسترسی به جزئیات حیاتی و برنامه ریزی استراتژی های آینده خود بسته به نیاز مصرف کنندگان آسان می شود.

به مشتری خدمات بهتری ارائه دهید

بازخورد ستون فقرات کسب و کار در عصر مدرن است. بازخورد یا توییت های منفی می تواند بر ارزش برند تأثیر بگذارد.

نرم‌افزار Social CRM داده‌های بی‌درنگ مشتریان را در اختیار تیم ارتباط با مشتری قرار می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند تا بر پرسش‌های مشتری به شیوه‌ای شخصی‌تر غلبه کنند.

برای بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری، CRM اجتماعی می‌تواند به تولید سرنخ‌های بیشتر کمک کند که به مشتریانی شادتر و راضی‌تر تبدیل می‌شوند که به سفیران برند برای یک سازمان تبدیل می‌شوند. این می تواند درک دسترسی و درک برند را تغییر دهد و در عین حال دسترسی به مجموعه ای از اطلاعات جدید در مورد رفتار و نظرات مشتری را فراهم کند.

1. ارائه پشتیبانی از مشتری در پلتفرم‌های آنلاینی که مشتریان استفاده می‌کنند .
2. تعامل و تعامل با مشتریان در زمان واقعی
3. حل سریع مسائل با نظارت بر رسانه‌های اجتماعی برای شکایات
4. افزایش تعامل و تعمیق روابط با مشتریانمنبع