استراتژی بازاریابی سئو SEO Marketing Strategy

بازاریابان برای افزایش رتبه خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP: Search Engine Results Page) استراتژی سئو در بازاریابی

سئو چیست

در عصر دیجیتال، جایی که دید آنلاین می‌تواند باعث ایجاد یا شکست یک کسب‌وکار شود، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی موفق تبدیل شده است. اما سئو دقیقا چیست و چه ارتباطی با بازاریابی سئو و مدیریت سئو دارد؟ در این مقاله، به این مفاهیم می پردازیم و نقش یک مدیر سئو را روشن می کنیم.

سئو SEO : Search Engine Optimization ، مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو، عمل بهبود دید وب سایت و رتبه بندی ارگانیک (غیر پولی) موتورهای جستجو است. هدف نهایی جذب ترافیک مرتبط بیشتر به یک وب سایت است که منجر به افزایش در معرض دید برند، تبدیل بیشتر و در نهایت بهبود عملکرد تجاری می شود.

بازاریابی سئو چیست

بازاریابی سئو SEO Marketing دامنه وسیع تری را در بر می گیرد. این شامل استفاده استراتژیک از تکنیک های SEO برای دستیابی به اهداف بازاریابی است. بازاریابی سئو شامل استفاده از قدرت موتورهای جستجو برای افزایش دیده شدن برند، هدایت ترافیک هدفمند و ایجاد مشتری راغب (سرنخ) Leads است. این استراتژی‌های SEO را با سایر رشته‌های بازاریابی دیجیتال مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی تجربه کاربر ترکیب می‌کند تا رویکردی جامع ایجاد کند که نتایج بهینه را به همراه دارد.

مدیریت سئو چیست

مدیریت سئو SEO Managemen یک جنبه تخصصی از بازاریابی دیجیتال است که بر نظارت و اجرای استراتژی های سئو برای یک شرکت یا سازمان تمرکز دارد.

یک مدیر سئو مسئول توسعه و اجرای کمپین های سئو، تجزیه و تحلیل معیارهای عملکرد وب سایت، انجام تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه سازی محتوای وب سایت، نظارت بر رتبه بندی موتورهای جستجو، و به روز ماندن در مورد آخرین روندهای صنعت و تغییرات الگوریتم است.

وظایف مدیر سئو

بیایید نگاهی دقیق‌تر به کارهایی که یک مدیر سئو انجام می‌دهد بیندازیم:

 1. توسعه و اجرای استراتژی های سئو: یک مدیر سئو استراتژی های جامعی را برای بهبود دید ارگانیک وب سایت طراحی می کند. این شامل بهینه سازی عناصر روی صفحه مانند متا تگ ها، سرفصل ها و محتوا و همچنین عناصر خارج از صفحه مانند کسب بک لینک و ساخت لینک است.
 2. تحقیق کلمات کلیدی: مدیران سئو تحقیقات گسترده ای برای کلمات کلیدی انجام می دهند تا عبارات جستجوی مرتبطی را که مشتریان بالقوه برای یافتن محصولات یا خدمات استفاده می کنند، شناسایی کنند. آنها این کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک در محتوای وب سایت ادغام می کنند تا ترافیک ارگانیک را جذب کنند.
 3. بهینه سازی محتوا: مدیران سئو از نزدیک با سازندگان محتوا کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای وب سایت هم با هدف کاربر و هم با الزامات موتور جستجو مطابقت دارد. آنها محتوای موجود را بهینه می‌کنند و استراتژی‌های محتوای جدیدی را توسعه می‌دهند که کلمات کلیدی هدف را در خود جای داده و کاربران را درگیر می‌کند.
 4. نظارت و تجزیه و تحلیل: مدیران سئو از ابزارهای تحلیلی مختلفی برای نظارت بر عملکرد وب سایت، ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی و ارزیابی اثربخشی کمپین های سئو استفاده می کنند. آنها داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند، روندها را شناسایی می کنند و تصمیمات مبتنی بر داده را برای بهینه سازی استراتژی ها و دستیابی به نتایج بهتر می گیرند.
 5. به روز ماندن: سئو یک زمینه پویا است که به دلیل به روز رسانی الگوریتم موتورهای جستجو و تغییر رفتار کاربر، دائماً در حال تکامل است. مدیران سئو از آخرین روندهای صنعت و تغییرات الگوریتم به روز می مانند تا استراتژی های خود را بر این اساس تطبیق دهند.

به طور خلاصه، یک مدیر سئو نقش مهمی در بهینه سازی دید وب سایت و هدایت ترافیک ارگانیک ایفا می کند. با توسعه استراتژی‌های سئو مؤثر، انجام تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، نظارت بر عملکرد، و مطلع ماندن از تغییرات صنعت، به موفقیت یک وب‌سایت در فضای رقابتی آنلاین کمک می‌کنند.

همانطور که دنیای دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهد، سئو یک جزء حیاتی از هر استراتژی بازاریابی جامع باقی خواهد ماند. درک اصول سئو، بازاریابی سئو و نقش یک مدیر سئو به کسب و کارها قدرت می دهد تا در چشم انداز دائما در حال تغییر حرکت کنند و از رقبا جلوتر بمانند.

انواع استراتژی سئو

اگر به دنبال توسعه یک استراتژی سئو برای ارتقای رتبه صفحه اول خود و بهره مندی از مزایای آن هستید، به جای درستی آمده اید.

سوالات مهم :

 • استراتژی های اصلی سئو چیست؟
 • چگونه یک برنامه عملیاتی استراتژی سئو برای کسب و کار خود ایجاد می کنید؟

بیا شروع کنیم.

انواع استراتژی سئو در بازاریابی

اصطلاح “استراتژی سئو” به روش ها و تکنیک های مختلفی اشاره دارد که بازاریابان برای افزایش رتبه خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP: Search Engine Results Page) استفاده می کنند.

به طور کلی، 4 نوع سئو وجود دارد: درون صفحه، خارج از صفحه، فنی و محلی.

سئو روی صفحه On Page

سئوی درون صفحه، چیزی که اکثر مردم با شنیدن «SEO» به آن فکر می کنند، فرآیند بهینه سازی عناصر مختلف یک وب سایت است. وقتی صحبت از نحوه پیاده سازی سئو در یک وب سایت می شود، محتوای نوشته شده و همچنین کلمات کلیدی، تصاویر، توضیحات متا و موارد دیگر را در نظر بگیرید. توجه به این نکته مهم است که استراتژی‌های قدیمی سئو مانند پر کردن کلمات کلیدی یا محتوای فروش بیش از حد بعید است که این روزها در گوگل به خوبی عمل کنند. با سئوی درون صفحه، هدف نهایی شما باید تولید محتوای مفید و جذاب باشد که با آنچه مخاطبان شما به دنبال آن هستند، همسو باشد. چگونه می دانید مخاطب شما به دنبال چه چیزی است؟ پلتفرم ما کلمات کلیدی و عباراتی را که مشتریان بالقوه شما بصورت آنلاین جستجو می کنند را به شما نشان می دهد تا بتوانید محتوایی مطابق با زبان آنها تولید کنید.

سئو خارج از صفحه Off Page

سئوی خارج از صفحه به تاکتیک های بهینه سازی اشاره دارد که در خارج از یک وب سایت رخ می دهد، مانند پست های رسانه های اجتماعی (ارگانیک یا پولی)، انتشارات مطبوعاتی، انتشارات صنعتی، سایت های بررسی، پادکست ها و موارد دیگر. وقتی این تلاش ها با هم ترکیب شوند، می توانند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهند و آگاهی و اعتبار برند را افزایش دهند.

سئو فنی Technical SEO

سئوی فنی فرآیند بهینه سازی تمام عناصر باطن یک وب سایت برای اطمینان از اجرای روان آن است. این شامل مواردی مانند سرعت بارگذاری صفحه، پاسخگویی تلفن همراه، معماری سایت، ساختار URL و موارد دیگر است. واقعیت این است که می‌توانید یک وب‌سایت زیبا با محتوای مفید داشته باشید، اما اگر پیمایش سایت شما دشوار است یا پاسخگویی آن کند است، کاربران احتمالاً کلیک می‌کنند.

سئوی محلی Regional SEO

سئوی محلی به تکنیک هایی اشاره دارد که حضور آنلاین را در یک منطقه جغرافیایی خاص تقویت می کند. در حالی که ممکن است برای کسب و کارهای آنلاین اهمیتی نداشته باشد، فروشگاه های آجر و ملات می توانند از سئوی محلی بهره زیادی ببرند. این شامل مواردی مانند حفظ نمایه کسب‌وکار من در Google شما ، جمع‌آوری نظرات محلی، و استفاده از کلمات کلیدی خاص منطقه است.

ایجاد یک استراتژی موثر سئو باعث می شود تمام سئوهایی که در مورد آن آموخته اید برای شما کارساز باشد. استراتژی سئو چیست؟ این برنامه ای است که برای رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو و افزایش ترافیک ارگانیک به وب سایت خود ایجاد می کنید.

روش بهترکردن رتبه بندی سئو

یک سوال وجود دارد که بیشتر از هر سوال دیگری می شنویم، آن سوالی است که در عنوان این مقاله مطرح شده است. به هر حال، سال 2023 است و ما نیاز به توضیح اینکه سئو چیست یا چرا توسعه یک استراتژی سئو موثر مهم است، به خوبی گذشته است. در عوض، بازاریابان سوالات تاکتیکی بیشتری می پرسند، سعی می کنند نکات ساده سئو را برای رتبه بندی بهتری که می توانند برای به دست آوردن نتایج واقعی به کار ببرند، جمع آوری کنند – در درجه اول به شکل افزایش ترافیک ارگانیک (و هر چیزی که با آن همراه است).

بیایید با عوامل اصلی که بر رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد شروع کنیم.

3 فاکتور اصلی رتبه سئو خوب

در حالی که گوگل و سایر موتورهای جستجو دقیقاً در نحوه رتبه بندی محتوا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) شفاف نیستند، از مطالعه چیزهایی مانند به روز رسانی محتوای مفید گوگل می توان چیزهای زیادی آموخت . به زبان ساده، این به‌روزرسانی اخیر برای اولویت‌بندی محتوایی کار می‌کند که واقعاً آموزنده، جذاب، و برای انسان نوشته شده است – در مقابل سطل زباله‌های پر از کلمات کلیدی و هرزنامه (به دلیل عدم وجود اصطلاح زیباتر). در حالی که چندین فاکتور وجود دارد که ارزش بررسی دارند، می توان آنها را به سه دسته کلی طبقه بندی کرد:

3 فاکتور اصلی رتبه سئو خوب

بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر یک از این تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجو و چرایی اهمیت آن‌ها بیندازیم.

محتوای استثنایی

چیست: محتوای وب‌سایت می‌تواند شامل پست‌های وبلاگ، صفحات فرود، منابع مشتری، مطالعات موردی باشد – به معنای واقعی کلمه هر مطلب مبتنی بر متن در وب‌سایت شما که توسط موتورهای جستجو قابل خزیدن است.

چرا اهمیت دارد: وب سایت شرکت شما باید اطلاعات به موقع، رهبری فکری و موارد دیگر را به مشتریان احتمالی و حتی فعلی ارائه دهد. یک وب سایت خوب طراحی شده با محتوای با کیفیت بالا باعث ایجاد اعتبار می شود و به تثبیت برند شما به عنوان یک مرجع قابل اعتماد کمک می کند.

تجربه وب سایت عالی

چیست: توصیف این که یک وب‌سایت عالی چه چیزی نیست، آسان‌تر است – زشت، کم بارگیری، پرگل… همه ما قبلاً به وب‌سایت‌های وحشتناکی رفته‌ایم. حتی اگر آنها اطلاعات خوبی داشته باشند، تجربه وب سایت یک تغییر بزرگ است.

چرا مهم است: اگر وب سایت شما دارای حجم زیادی از محتوای عالی است، اما خود وب سایت جذاب نیست، به کندی بارگیری می شود، یا توانایی محتوای شما برای ارتباط با مشتریان و تأثیرگذاری آنها را کاهش می دهد، مشکل دارید.

پیوند داخلی و خارجی

چیست: این نکته به جنبه فنی تر عملکرد سئو می رسد، اما استراتژی های پیوند سیگنال های مهمی را به گوگل و سایر موتورهای جستجو ارسال می کنند.

چرا مهم است: استراتژی‌های پیوند مؤثر به اطمینان از اینکه سایت شما نه تنها حاوی محتوا و منابع عالی است، بلکه همه آنها به طور مؤثر سازماندهی و مدیریت می‌شوند، کمک می‌کند.

بازاریابی مبتنی بر ستون Pillar-Based Marketing

PBM چیست

PBM یک استراتژی ایجاد محتوا و پیوند منحصر به فرد است که به برندها کمک می کند تا انواع دقیق محتوای آموزنده و جذابی را که مشتریانشان به دنبال آن هستند ایجاد کنند.

PBM چارچوبی است که بازاریابی محتوای شما را در ستون‌ها، ستون‌های فرعی و وبلاگ‌های پشتیبانی سازماندهی می‌کند. اما PBM فراتر از ساختاردهی محتوای شما است – رویکردی که شما در پیش می گیرید همچنین ارزش آن محتوا را برای مخاطبان هدف شما افزایش می دهد.

چگونه PBM را در استراتژی بازاریابی محتوای خود پیاده سازی می کنید؟

ابتدا، اجازه دهید تکه‌های محتوایی که در استراتژی PBM گنجانده شده است را توضیح دهیم:

 • ستون Pillar بزرگ‌ترین محتوایی است که از دید عقاب به یک موضوع گسترده نزدیک می‌شود. با نوشتن 3000 کلمه، هدف شما از یک Pillar توضیح دقیق “راهنمای نهایی” برای موضوع انتخابی خود است. بخشی از راهی که Pillar ارزش می دهد از طریق پیاده سازی 20 کلمه کلیدی، عبارات و سؤالات با ارزش است. این بدان معناست که شما محتوای ارزشمندی از جمله کلمات کلیدی که مخاطبان شما به دنبال آن هستند ارائه می کنید. این فرصت شماست تا به سوالات کلی آنها پاسخ دهید.
 • زیرستون Sub-Pillar دومین قطعه بزرگ محتوایی است که موضوع گسترده ستون را محدود می کند. ستون های فرعی 2000 کلمه هستند و 15 کلمه کلیدی دارند. ستون‌های فرعی نسبت به ستون به سؤالات دقیق‌تر و دقیق‌تری پاسخ می‌دهند، به این معنی که می‌توانید درباره ایده‌هایی که در بخش وسیع‌تر پوشش داده نشده‌اند، به جزئیات بپردازید. شما به سه ستون فرعی متصل به Pillar نیاز دارید.
 • وبلاگ های پشتیبانی Supporting Blogs ، خاص ترین و کوتاه ترین محتوای یک استراتژی PBM هستند. هر وبلاگ پشتیبان باید بر روی پاسخ دادن به یک سوال بسیار خاص که مخاطبان شما می پرسند تمرکز لیزری داشته باشد – با جزئیات. وبلاگ های پشتیبانی 750 کلمه و شامل 7-8 کلمه کلیدی هستند. شما به سه وبلاگ متصل به هر ستون فرعی و سه بلاگ که مستقیماً به ستون متصل هستند نیاز دارید – در مجموع 12.

20 کلمه کلیدی برای هر ستون، 15 برای هر ستون فرعی و 7-8 برای هر وبلاگ پشتیبانی

بازاریابی مبتنی بر ستون Pillar-Based Marketing

چرا PBM

PBM به شرکت‌ها در تعدادی از صنایع مختلف قدرت داده است تا شبکه‌های محتوایی به هم پیوسته را منتشر کنند که به گوگل و سایر موتورهای جستجو سیگنال می‌دهند که وب‌سایت شما باید به عنوان یک مرجع در نظر گرفته شود – و در این فرآیند رتبه‌بندی آنها را بهبود می‌بخشد.

نمونه طرح سئو چیست؟

یک شرکت B2B SaaS به نام Scriptd را تصور کنید که راه حلی برای بازاریابان محتوا ایجاد کرده است تا به نحوه ساده کردن فرآیندهای نوشتن بپردازد. برای Scriptd مفید است که یک موضوع Pillar مانند “ابزارهای کپی رایت” را انتخاب کند. این موضوع گسترده حاوی اطلاعاتی در مورد ابزارهای مختلف برای بازاریابان محتوا است، چه راه حل های نرم افزاری یا تکنیک های نوشتن. با نوشتن راهنمای ابزارهای کپی رایتینگ، اسکریپت می‌تواند به سؤالات کلی مخاطبان خود پاسخ دهد، در حالی که فضایی برای جزئیات بیشتر در قطعات بعدی باقی می‌گذارد.

Scriptd پس از Pillar خود، بر موضوعی خاص تر برای Sub-Pillar تمرکز می کند. آنها «تکنیک های نوشتن برای کپی رایترها» را انتخاب می کنند. این ستون فرعی بر انواع مختلف نوشتار برای کپی رایترها و هر تکنیکی که آنها می توانند برای نوشتن محتوای بهتر استفاده کنند تمرکز می کند.

در نهایت، Scriptd وبلاگ‌هایی را می‌نویسد که سوالات بسیار دقیقی را مطرح می‌کنند، مانند «بازاریابان از چه روش‌هایی برای نوشتن محتوای جذاب استفاده می‌کنند؟» از آنجا که این یک سوال بسیار خاص است، Scriptd توانست بر روی پاسخ مستقیم به آن تمرکز کند.

Scriptd با تلاش خود برای نوشتن محتوای قاتل برای این موضوع، به احتمال زیاد به مخاطبان هدف خود یعنی نویسندگان دسترسی پیدا می کند. این مخاطب نه تنها Scriptd را به عنوان یک مرجع در این موضوع می‌یابد، بلکه آنها را به وب‌سایتی هدایت می‌کند که در آن فرصت آزمایش رایگان را دارند.

بسیار خوب، اهمیت سئوی فنی واضح است – اما برخی از روش‌های فنی سئو وجود دارد که می‌توانید آنها را کنار بگذارید. به عنوان مثال بک لینک را در نظر بگیرید. اگرچه بک لینک در گذشته بسیار رایج بود، اما در بهبود معماری کلی سایت و تجربه کاربری شما واقعاً کارآمد نیست. خطر دریافت لینک های اسپم با کیفیت پایین زیاد است و ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد. و حتی اگر فقط لینک های باکیفیت را وارد کنید، داشتن بک لینک های بیش از حد باعث افزایش هشدار هرزنامه گوگل نیز می شود. این یک نکته است:این کار را نکنید . حتی اگر همه کارها را با بک لینک خود به درستی انجام دهید، گوگل اعلام کرد که قدرت کلی تاثیر رتبه بندی بک لینک به مرور زمان کاهش می یابد .

ارکان سئو فنی

اگرچه نمی‌توانیم به شما آموزش دهیم که چگونه سئو فنی را در یک وبلاگ به صورت گام به گام انجام دهید، اما می‌توانیم خلاصه‌ای جامع از اصول اولیه را به شما ارائه دهیم. اگر می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید، سه فاکتور فنی سئو وجود دارد که باید بر آنها مسلط باشید: ساختار سایت، robot.txt و ابرداده. بیایید در مورد هر یک از اینها با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

ساختار یا معماری سایت

این یکی از مشکلات است، اما ممکن است مهم ترین بخش سئو فنی باشد. در سطح بالا، معماری سایت شما چیزی است که به گوگل کمک می کند وب سایت شما را پیمایش و ارزیابی کند. و ایجاد یک ساختار سایت سازگار با سئو بیشتر از جمع کردن چند صفحه وب و ارسال محتوا نیاز دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • از خوشه های موضوعی استفاده کنید| دسته موضوعی گروهی از صفحات محتوایی در وب سایت شما است که به هم پیوند خورده اند و یک موضوع گسترده را از زوایای مختلف پوشش می دهند. بخش اصلی یک خوشه موضوعی یک صفحه ستون است که به عنوان راهنمای نهایی و معتبر برای یک موضوع خاص عمل می کند. تمام قطعات محتوای دیگر در این خوشه (ما آنها را ستون‌های فرعی و وبلاگ‌های پشتیبانی می‌نامیم) به صفحه ستون پیوند داده می‌شوند و یک وب از محتوای مرتبط را برای کاربران (و خزنده‌های وب) تشکیل می‌دهند. در سال‌های اولیه سئو، بازاریابان صفحات متفاوتی را برای کلمات کلیدی هدف خود بدون نگرانی در مورد اعتبار، پیوندهای داخلی یا مرتبط بودن موضوع ایجاد می‌کردند. با تکامل الگوریتم‌های موتورهای جستجو، این تاکتیک‌های قدیمی برای رتبه‌بندی وب‌سایت مضر شدند. اساسا، ایجاد و پیوند دادن یک شبکه جامع از محتوا به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به راحتی وب سایت شما را بخزند و برند شما را به عنوان یک متخصص صنعت تشخیص دهند. ما می دانیم که این اطلاعات زیادی است، و ما فقط سطح را خراشیده ایم. بیشتر بدانیدخوشه های موضوعی و صفحات ستون در اینجا .
 • اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای پیمایش آسان است | یکی از حیاتی ترین اجزای معماری سایت شما، منوی ناوبری سطح بالا است. این منو نه تنها به کاربران کمک می کند تا به راحتی در وب سایت شما حرکت کنند، بلکه به موتورهای جستجو نیز اجازه می دهد تا سلسله مراتب اطلاعاتی سایت شما را بهتر درک کنند. این به ویژه برای اهداف خزیدن و نمایه سازی مهم است. یکی از راه‌های بهبود ناوبری سایت، ایجاد یک نقشه سایت HTML است که پیوندهایی را به تمام صفحات سایت شما ارائه می‌کند و شامل توضیحاتی درباره هدف هر صفحه می‌شود.

در نهایت، ایجاد یک معماری سایت معنادار یک راه قدرتمند برای کمک به گوگل برای درک موضوع سایت شما است. اگر می‌خواهید معماری سایت و استراتژی‌های پیوند داخلی خود را بهبود ببخشید، بازاریابی مبتنی بر ستون را بررسی کنید .

فایل های Robots.txt

به گفته گوگل ، «فایل robots.txt به خزنده‌های موتور جستجو می‌گوید که خزنده به کدام URL‌ها می‌تواند در سایت شما دسترسی داشته باشد. این عمدتا برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد سایت شما با درخواست ها استفاده می شود. این فایل‌ها برای اهداف فنی سئو بسیار مهم هستند، زیرا به آموزش موتورهای جستجو کمک می‌کنند و مسیری مناسب برای خزیدن و فهرست‌سازی سایت شما به آن‌ها می‌دهند. به عنوان مثال، فایل‌های robots.txt می‌توانند برای جلوگیری از دسترسی خزنده‌ها به بخش‌های خاصی از سایت شما (مانند صفحات مدیریت) که نیازی به فهرست‌بندی یا خزیدن ندارند، استفاده شوند.

متا تگ ها یا توضیحات متا

متا تگ ها بیت هایی از کد HTML هستند که به موتورهای جستجو نشان می دهند که صفحه وب شما چگونه باید در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) نمایش داده شود. در SERP ها، توضیحات متا مستقیماً زیر عنوان صفحه وب نشان داده می شود. این توضیحات بیشتر از 160 کاراکتر نیستند و معمولاً شامل کلمات کلیدی برای افزایش بیشتر سئو می شوند. متا تگ ها به دو دلیل مهم هستند:

 1. یک توضیحات متا خوب برای جلب توجه و جذب افراد برای خواندن مطالب و بازدید از سایت شما است. به عنوان مثال، توضیحات متا برای این وبلاگ این است: «سئوی فنی بخش مهمی از استراتژی کلی سئو یک شرکت است، اما شما باید روی چه چیزی تمرکز کنید؟ اینجا پیدا کن!» اگر توجه شما را جلب کرد، عالی است! اگر نه، نویسنده ما باید کار بهتری انجام دهد.
 2. توضیحات متا همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند محتوای شما به چه چیزی مرتبط است. این تضمین می کند که محتوای شما در صفحات نتایج صحیح موتور جستجو ظاهر می شود.

در نهایت، تسلط بر این سه عامل به این معنی است که شما در مسیر خوبی برای بهره مندی از مزایای سئو فنی که به درستی انجام شده است، هستید.

مثال

نمونه ستون محتوا Content Pillar: “مشاور برند بازاریابی

 1. موضوع ستون: “توسعه هویت برند قوی”
 • مقاله: “اهمیت هویت برند: چگونه یک مشاور برندینگ بازاریابی می تواند کمک کند”
 • ویدئو: “ساخت هویت برند: بینش متخصص از یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 • پادکست: “آزادسازی پتانسیل برند شما: استراتژی ها از یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 • اینفوگرافیک: “عناصر کلیدی یک هویت برند قوی: راهنمای کسب و کارها”
 1. موضوع ستون: “ساخت یک استراتژی برند موثر”
 • مقاله: “ایجاد یک استراتژی برند برنده: نکاتی از یک مشاور برندسازی بازاریابی”
 • ویدئو: “تدوین یک استراتژی برند که نتایج را ارائه می دهد: بینش یک مشاور برندسازی بازاریابی”
 • پادکست: “تسلط بر استراتژی برند: مشاوره تخصصی از یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 • چک لیست: “گام های اساسی برای توسعه یک استراتژی برند قدرتمند: دیدگاه یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 1. موضوع ستون: “موقعیت برند و تمایز”
 • مقاله: «متفاوت از رقابت: استراتژی‌هایی برای موقعیت‌یابی مؤثر برند»
 • ویدئو: “باز کردن ارزش منحصر به فرد شما: چگونه یک مشاور برندینگ بازاریابی می تواند به تمایز برند کمک کند”
 • پادکست: “متمایز کردن برند شما: بینش از یک مشاور برندسازی بازاریابی”
 • مطالعه موردی: “داستان های موفقیت: چگونه مشاوران مارکتینگ مارکتینگ به کسب و کارها کمک کردند تا به جایگاه برند قوی دست یابند”
 1. موضوع ستون: “افزایش آگاهی و دیده شدن برند”
 • مقاله: “تقویت آگاهی از برند: استراتژی های بازاریابی موثر از یک مشاور برندینگ”
 • ویدئو: “افزایش دیده شدن نام تجاری: نکات تخصصی از یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 • پادکست: “محرک آگاهی از برند: استراتژی هایی برای موفقیت از یک مشاور برندینگ بازاریابی”
 • کتاب الکترونیکی: “راهنمای نهایی برای ایجاد آگاهی از برند: بینش مشاوران برندسازی بازاریابی”
 1. موضوع ستون: “پیام های برند و ارتباطات”
 • مقاله: «تولید پیام‌های جذاب برند: مشاوره تخصصی از مشاور برندسازی بازاریابی»
 • ویدئو: “ارتباط موثر با برند: نکاتی از یک مشاور برندسازی بازاریابی”
 • پادکست: “تسلط بر پیام برند: بینش یک مشاور برندسازی بازاریابی”
 • الگوها: «الگوهای پیام‌رسانی برند: ابزارهایی برای تقویت استراتژی ارتباطی شما»

این ستون‌های محتوا طیفی از قالب‌ها و موضوعات را برای پوشش جنبه‌های مختلف مشاور برندینگ بازاریابی ارائه می‌کنند. هر موضوع ستون را می توان با پست های وبلاگ اضافی، محتوای رسانه های اجتماعی، مطالعات موردی، یا توصیفات مشتری برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای جامع گسترش داد.

مثال از یک ستون محتوا است که به چهار سطح

سطح 1: موضوع اصلی

سطح 2: موضوع ستون

سطح 3: موضوع فرعی

سطح 4: محتوای پشتیبانی

 • How to Choose the Right Weights
 • Common Mistakes to Avoid in Strength Training
 • Top 10 Strength Training Exercises
منبع